Čtenářská soutěž 2026

V úterý 23. června na naší škole proběhla čtenářská soutěž. Soutěžící měli za úkol přečíst text z knihy dle vlastního výběru. Soutěži předcházelo několik dnů domácí přípravy. Každý čtenář měl 2 minutový limit na to, aby předvedl co možná nejlepší čtený projev. Důraz byl kladen nejen na správnost čteného obsahu, ale především na plynulost, frázování, hlasové zabarvení a rekci na interpunkci správnou intonací. Nejlépe se se zmíněnými aspekty popasovali a porotu zaujali tito žáci:

Zleva Viktorie Bulawová, Ondřej Šmiga, Patrik Polok, Hana Křižanová a Dominika Vavřačová

Gratulujeme vítězům a všem dětem přejeme, aby je čtení celý život provázelo s chutí.

Autorka příspěvku: Iveta Woclawková

Více fotografií ZDE.

 

Přidáno 26. 6. 2026, autor: Iveta Woclawková