Návštěva farmy U klokana

Ve čtvrtek 7. 9. jsme využili velmi pěkného počasí a navštívili jsme malou farmu U klokana v Oldřichovicích. Děti zde měly možnost vidět několik klokanů středních včetně bílého klokana a kdo byl trpělivý a v tichu si počkal, mohl spatřit i klokaní mládě, které vyskakovalo z vaku své mámy, aby se chvíli napáslo a pak se zase rychle uchýlilo do bezpečí vaku. Mohli jsme také pozorovat krmení čínských prasat, lamy Betinky a bílého lamího samce Bertíka. Ze svého úkrytu vylezla dokonce i samička mývala Terezka i žlutozelená želva suchozemská. Majitel farmy velmi poutavě vyprávěl o zajímavostech a chovu svých zvířecích svěřenců. Nakonec mohly děti využít i místní prolézačky nebo si koupit nějaké osvěžení. Všem se nám tato exkurze líbila.
 
 
  
 
 
 
 

Přidáno 10. 9. 2023, autor: Iveta Woclawková