Lyžařský týden jsme si užili i letos

                                                                                         

                                                                        Škola a půjčovna - Ski areál Kempaland

I v letošním roce dostali naši žáci příležitost účastnit se lyžařského kurzu pod vedením instruktorů Malina ski school. Zájemci s řad žáků 1. - 3. ročníku ZŠ  měli ve dnech 5. - 9. února 2024 každé odpoledne od 12 - 14h pohyb na čerstvém vzduchu ve zdejším lyžařském areálu Kempaland. Hned na první lekci děti zjistily, že lyžování není jen o sjíždění kopce shora dolů. Osvojily si sebeobsluhu a zapínání lyžařské výstroje. Chůzi v lyžařských botách i s lyžemi po rovině i do kopce. Trénovaly výjezd s pomocí lana, pásu a v neposlední řadě i na vleku. Zpomalit a zastavit v pravou chvíli a na správném místě, také patří k lyžařským dovednostem a zásadám bezpečnosti na sjezdovkách, kterým se děti potřebovaly naučit. 10h výcviku uteklo jako voda a v pátek děti předvedly přihlížejícím divákům z řad rodinných příslušníků své nabyté dovednosti. Odměnou jim bylo lyžařské vysvědčení a společné fotografování s maskotem maliny. Jsme rádi, že naše děti mohly i v tomto roce absolvovat lyžařský kurz, navíc se štědrou finanční dotací obce Bulkovec a s možností vypůjčení lyžařského vybavení za výhodnou cenu. Těší nás, že nám přálo i počasí, díky kterému nám bylo umožněno rovnou zakončit tuto lyžařskou sezónu.

 

Bez rozcvičky by to nešlo.

 

 

 

 

S úsměvem a sluníčkem jde všechno líp. 

 

  

Páteční závody.

 

Zvládli jsme to, hurá!

 

 

A jde se pro vysvědčení.

Přidáno 18. 2. 2024, autor: Iveta Woclawková