Den Země

Tradiční oslavy Dne Země proběhly u nás letos možná malinko netradičně. Pod heslem: Mysli globálně, jednej lokálně! Žáci odhalovali souvislosti dnešního světa ve dvou blocích.
Během prvního setkání se třeťáci, čtvrťáci a páťáci zamýšleli nad tím, zda mohou svým chováním ovlivnit přírodu a život lidí na druhé straně zeměkoule. Na příběhu čokolády zjistili, jak je dnešní svět propojený. V rámci aktivit se seznámili s logy Fairtrade a "žabičky", které velmi často nacházejí na obalech svých oblíbených sladkostí. Zjistili také, jak vlastně chutnají samotné kakaové boby a kolik lidské práce stojí za jednou tabulkou lahodné čokolády.
Další týden žáci objevovali přírodu svého nejbližšího okolí. Protože nám počasí nepřálo, zůstali jsme ve škole a využili novou velkoformátovou mapu Bukovce a okolí. Děti se orientovaly na mapě a v legendě, poznávaly, jaká krajina v jejich blízkém okolí převládá, hledaly, jaké přírodní zajímavosti v obci máme. Společně pak děti vytvářely plakát, kde vyjádřily, proč mají Bukovec rády a navrhly pravidla, jak se k přírodě správně chovat, tak, aby byla zdravá a čistá.
Svým úsilím, prací a nápady žáci ukázali, že jim na přírodě a naší planetě opravdu záleží.

Přidáno 2. 5. 2024, autor: Iveta Woclawková