Ohlédnutí za Zábavným odpolednem s Andersenem

Páteční odpoledne 5. dubna 2024 bylo zasvěceno pohádkám z "dílny" H. Ch. Andersena. Že jsou jeho díla poklady mezi světovou tvorbou literatury pro děti, svědčí i fakt, že spousta jeho pohádek je známa několika generacím napříč všemi kontinenty.

30 přihášených dětí bylo v úvodu rozděleno do 6 týmů, aby pak následně společnými silami složily papírové pokladnice, kam mohly ukládat dukáty, které získávaly v připravených soutěžních úkolech.

Kdo bystře poslouchal pohádku O princezně na hrášku, zvládl seřadit úryvky textu ve správném pořadí hravě.

Za správné odpovědi v kvízu s ilustracemi z pohádek děti obdržely také hromádku dukátů.

Rychle doplnit energii a jde se pátrat po stopách knižního detektiva.

Copak nám to na konci putování detektiv zanechal?

Honem sečíst číslice z "dnešního" data 5+4+2+0+2+4=17 a kód k zámku odhaluje obsah tajemného kufru :)

Zbývá ještě sečíst dukáty v pokladnicích a odměnit úspěšná družstva měšci s dukáty čokoládovými

Kufr ukrýval krásné knížky pro všechny zúčastněné děti, které jim spolu s pamětními medailemi, vyrobenými na našich 3D tiskárnách, budou letošní Zábavné odpoledne s Andersenem připomínat.

"Není krásnějších pohádek než ty, které píše život sám."

H. Ch. Andersen

Přidáno 8. 4. 2024, autor: Iveta Woclawková