Karneval školní družiny - 7 klaunů a jejich show je za námi

V té škole byl ale cirkus." S tímto slovním spojením jste se nejspíše již setkali. Každému se při něm pravděpodobně vybaví rozverné děti, které dovádějí ve třídě o přestávce. Jenomže jen málo kdo by si uměl představit dovádějící paní učitelky, kterým nad hlavami létají talíře, míče apod. Kdo však byl 1. února odpoledne v tělovičně naší školy, byl svědkem jejich parádní jízdy a to doslova. S červenými nosy a v pestých kostýmech vjely na svých vytuněných koloběžkách na scénu a jako družice kroužily kolem šapitó plného žonglovacího náčiní. Neváhaly a odhodlaně se ho chopily. Schválně" si však nechávaly talíře, kruhy, míče a jiné pomůcky padat, aby publikum pobavily svou nešikovností, jak už to u klaunů bývá. A nebo to nebylo schválně? To zůstane jejich tajemstvím :) Co však tajemstvím není, je, že o zábavu bylo postaráno.

 

Veselí cirkusové záhy vystřídalo to karnevalové. Však naše dětské publikum nebylo, jak se říká v civilu, ale oděno do nejrůznějších masek. Račme si je připomenout.

 

 

Po promenádě spojené s focením a interview jsme se pustili do tance. Kdo neměl tanečního partnera, nafasoval smeták, i když nebyl v masce uklízečky. Kromě tělocvičny plné balonků, měli naši tanečníci balonků i plnou hlavu, nebo alespoň starosti o to, aby ho nenechali při tanci upadnout. 

 

 

  

 

Pauza na občerstvení dovolila dětem dobít ,takříkajíc, baterky a našim hostům se mezitím nerušeně připravit na jejich vystoupení.

Paní Eva a Eliška z Psího světa Naura nám předvedly tanec a agility se svými čtyřnohými kamarády Jamiem, Koky a Tori. 

 

 

 

 

Jejich vystoupení bylo v jeho průběhu odměněno několikrát velkým potleskem. I samotné děti se mohly stát součástí živé překážkové dráhy. Odměnou pro ně, kromě podívané, bylo i pohlazení Tori a pohlednice s fotkami pejsků na památku. Navíc se děti nyní mohou sami zapojit do tréninku dovednosti a vytrvalosti s šikovnou a všem dobře známou pomůckou zvanou ŠVIHADLO, kterou v závěru karnevalu dostaly.

Více fotografií si můžete prohlédnout ve fotogalerii:

https://www.zsbukovec.cz/fotogalerie-sd/?id=2704

 

Přidáno 26. 1. 2024, autor: Iveta Woclawková