Ne každý může mít život jako v pohádce - projektový den

V úterý 18. června 2024 se naši žáci v doprovodu pedagogů vydali na výpravu do minulosti. Nebyl k tomu zapotřebí žádný stroj času, ale postačil jim běžný autobus. Jako první nasáli krásnou pohádkovou atmosféru v interiérech zámku v Hradci nad Moravicí. K vidění zde byl nejen dobový nábytek a dekorace, ale i opravdový pan král, princ, princezna a dokonce i vodník. Pohádka O Jezerní královně a vodníku Tutínkovi, odehrávající se na půdě zdejšího zámku, byla krásným a poutavým zážitkem jak pro děti, tak i dospělé. Jak už to v pohádkách bývá, i tato měla šťastný konec.

 

 

Již od pradávna se o různá území vedly bitvy a boje a to nejen v pohádkách, ale bohužel i ve skutečnosti. Žáci se o nich dozvídají podrobnosti v hodinách vlastivědy a dějepisu. Nahlédnout do období mezi léty 1939-45, a připomenout si jednu z nejtěžších dob nejen naší vlasti, měli žáci v Národním památníku 2. světové války v Hrabyni. Venkovní expozice i v interiéru památníku byla s výkladem průvodce spolu s doprovodnými audiovizuálními efekty autentickým obrazem dané doby. Děti si uvědomily nejen těžkosti, které sebou válka přináší, ale i touhu po životě v míru.

Hold ne každý může mít život jako v pohádce. 

 

 

 

Přidáno 24. 6. 2024, autor: Iveta Woclawková